Hajdúszoboszló, 2022. július 22–24.

„Szülessen újjá a Hajdúszoboszlói Gyógyfürdőben!”

Részletes program:

Július 22. (péntek)

12 órától: Érkezés a szállásra: Szép Ernő Kollégium 4200 Hajdúszoboszló, Gönczy Pál u. 15.

Elhelyezkedés: 3 ágyas szobákban, tusoló, WC a folyosón, WiFi van

14 óra Olvasókörök Szövetsége közgyűlése

Helyszín: Szép Ernő Kollégium 4200 Hajdúszoboszló, Gönczy Pál u. 15.

A közgyűlés határozatképtelensége esetére a megismételt
közgyűlés helyszíne: 6800 Hódmezővásárhely, Csomorkányi u. 40.
időpontja: 2022. július 30. 10 óra
(A megismételt közgyűlés az eredeti napirendi pontok tekintetében a megjelentek számára tekintet nélkül határozatképes lesz.)

Napirendi pontok:

Köszöntő (Szűcs László)
A közgyűlés tisztségviselőinek megválasztása (Szűcs László)
Az 2022-es tavaszi találkozóról (Hódmezővásárhely) beszámoló, rövid értékelés (Bubikné Török Mária)
Új tag (Belvárosi Olvasókör – Hódmezővásárhely) felvételi kérelme az Olvasókörök Szövetségébe (Kissné Urgyán Mária)
Az idei nyári találkozó részletes programja (Dr. Kovács Béláné)
Őszi találkozó pontosítása 2022-ben Mohácson (Szűcs József)
Várható pályázatok, honlap, Facebook, tagszervezetekről szociológiai felmérés készítése – terv (Dr. Szóró Ilona)
Tervek 2023-ra (Szűcs László)
Egyéb kérdések

Megjelenésükre feltétlen számítunk!

Közben:

14-16 óra Belvárosi séta és múzeumlátogatás tárlatvezetéssel 3 csoportban 3 múzeum – rotációban. A múzeumi belépők árát tartalmazza a részvételi díj.

16.30 óra Találkozó megnyitása, ünnepi műsor (Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár. 4200 Hajdúszoboszló, Szilfákalja 2.)
Köszöntő
A tagszervezetek fellépése (vers, próza, ének, tánc, jelenet)
A szövetségi vándorbot és zászló átadása. (Lehetőség lesz a vándorbotra szalagok felkötésére).
Ünnepélyes zászlójelvény-avatás

19.30: Díszvacsora a Karikás Étteremben. (Hőforrás utca 27-33.) A vacsorához tartozó aperitif és 2 sör/üdítő benne foglaltatik a vacsora árában.

19-23.30 óra: Olvasókörös baráti találkozó, zenés, táncos est.

Utána: Pihenés a szálláshelyen

Megjegyzés: pénteken a gálaestre (Karikás Étterem) és szombaton a Fürdőbe történő utazáshoz a vásárhelyi busz (igény szerint) rendelkezésre áll.

Július 23. (szombat)

8-9 óra: Reggeli a kollégiumban

10 óra: Indulás a Hajdúszoboszlói Gyógyfürdőbe
A napi fürdőjegy benne foglaltatik a részvételi díjban.

Egész napos fürdőzés a híres városi fürdőben. Ebédről mindenki egyénileg gondoskodik.

18.30-19.30 óra: Vacsora a kollégiumban

Este csatlakozás a Folk hétvége programjaihoz (Szent István Park) – ezen az estén a Csík Zenekar koncertje várható, mely ingyenesen látogatható.

Július 24. (vasárnap)

8-9 óra: Reggeli a kollégiumban
9.30-ig kijelentkezés a kollégiumból, azaz a szobák elhagyása

9 órától: városlátogatás 2 csoportban Dottóval (nosztalgia kisvonattal), ennek a menetjegynek az árát is tartalmazza a részvételi díj.

12.30-13.30 óra: Ebéd a kollégiumban.

Utána hazautazás.

Megjegyzés:

A rendezvény egybeesik a Hajdúszoboszlón megrendezésre kerülő Folk Hétvégével, amely sok színes népzenei, néptáncos program lehetőségét kínálja kézműves kirakodó vásárokkal együtt.

Olvasókörök Szövetsége vezetőség

Olvasókörök Szövetsége Hajdúszoboszlói Polgári Olvasókör